Kontakt

Vid förfrågningar rörande våra tjänster når du oss på 08-656 24 00 eller info@heliairsweden.com.

Har du ett ärende som direkt berör någon av våra befattningshavare hittar du deras kontaktuppgifter här nedan...

Accountable Manager, CEO

Aram Rubinstein

aram@heliairsweden.com
+46 70 338 00 00

NP Flight Operations / Chief Flying Instructor

Erik Svensson

erik.svensson@heliairsweden.com
+46 70 939 59 00

Head of Training / NP Crew Training

Joel Backlund

joel.backlund@heliairsweden.com
+46 70 786 76 00

Continuing Airworthiness Manager / Maintenance Manager

Jan Yngvesson

jan.yngvesson@heliairsweden.com
+46 70 570 04 59

Safety Manager / Compliance Monitoring Manager / Quality Manager

Christofer Bergmark

christofer@heliairsweden.com
+46 70 655 67 00‬

CFO

Johanna Sangve

johanna.sangve@heliairsweden.com
+46 70 450 25 90‬

top

Ett komplett helikopterföretag för alla tänkbara ändamål.

HeliAir Sweden är Sveriges ledande helikopteroperatör med ett flertal baser i Sverige, en stor helikopterflotta, kvalitetsutrustning för alla ändamål och en professionell personal. Vi har specialiserat oss på bruksflyg samt film- & TV-uppdrag där vi äger och opererar två Cineflexsystem, V14 HiDEF och Cineflex ELITE.

Mer om HeliAir Sweden

Några av de kunder som valt att arbeta med oss.

Photos